Ogrodzenie elektryczne dla psa. Zapobiega ucieczkom i wchodzeniu na niedozwolony teren

Wrodzona ciekawość powoduje, że wiele psów ma skłonności do wychodzenia poza dozwolony teren. Jednym z elementów nauki posłuszeństwa może być specjalne ogrodzenie elektryczne dla psa, za pomocą którego można stworzyć wyznaczoną przestrzeń, po której pupil może bezpiecznie się poruszać.

Ogrodzenie elektryczne dla pupila – co to jest?

Ogrodzenia elektryczne, które nazywane są również elektrycznymi pastuchami, to ogrodzenia zasilane elektrycznie, tworzące terytorium dla zwierzęcia.

System ogrodzenia elektrycznego dla psów składa się z poniższych elementów:

  • centrala zasilająca i nadajnik
  • drut ogrodzeniowy
  • obroża elektryczna

Elementy systemu rozmieszczane są w ogrodzie, pozwalając na wyznaczenie stref dostępnych i zakazanych, do których pupil nie ma dojścia, na przykład może być to przestrzeń za ogrodzeniem, bramą, furtką, ale też klomby z kwiatami.

Jak działa ogrodzenie elektryczne dla zwierząt?

W przeciwieństwie do systemów dla zwierząt hodowlanych, ogrodzenia elektryczne dla psa tworzą niewidzialne strefy – drut ogrodzeniowy umieszczany jest w ziemi.

Gdy ogrodzenie działa, przy zbliżeniu się do granicy obroża wydaje dwa impulsy – pierwszy jest ostrzegawczy, a obroża nadaje sygnał dźwiękowy, drugi z kolei wydawany jest po przekroczeniu granicy ostrzegawczej i ma formę elektrycznego impulsu korekcyjnego. System jest bezpieczny dla zwierzęcia i uczy go nieprzekraczania granic.

System można zastosować również jako ogrodzenie dla kota, aby zapobiegać jego wychodzeniu poza wyznaczony obszar. Ogrodzenia dla kotów działają wtedy na tej samej zasadzie.