legowisko dla psa

Jakie legowisko dla psa wybrać?

Osoby, które chcą trzymać w domu psa powinny jak najszybciej pomyśleć o porządnym legowisku. Pamiętać należy o tym, że wybór odpowiedniego legowiska dla psa zależy nie tylko od wielkości zwierzaka. Dobre posłanie powinno umożliwić pieskowi pełną swobodę ruchów nie tylko podczas snu, ale również podczas odpoczynku.

Jakie legowisko wybrać?

legowisko dla psa

Dobre legowisko dla psa powinno być miękki i wytrzymałe, dzięki czemu służyć będzie nawet przez kilka lat. Jeżeli chodzi o sam materiał, to warto zwrócić uwagę nie tylko na obicie, ale także na wypełnienie posłania. Zewnętrzna tkanina jak łatwo się domyślić powinna być dość miękka w dotyku. Nie można zapominać także i o tym, że porządne legowisko dla psa musi być łatwe w utrzymaniu czystości. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne legowiska wykonane z materiałów tapicerskich. Godna polecenia jest między innymi kodura, która jest nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale również bardzo odporna na zadrapania.

Jakie wypełnienie wybrać?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego wypełnienia. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele różnych rozwiązań do wyboru. Ciekawym pomysłem mogą okazać się na przykład specjalne kulki silikonowe, które najczęściej produkowane są z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Dzięki takiemu wypełnieniu psie leże będzie bardzo wygodne i komfortowe. Dobre wypełnienie nie może za bardzo odkształcać się od ciężaru psiaka.