Kocie upodobania-czy warto kupić drapaki dla kotów?

Każdy właściciel kota zastanawia się, w jaki sposób zapobiec niszczeniu wartościowych rzeczy w mieszkaniu nie krzywdząc przy tym swojego pupila. Aby umożliwić kotu realizację jednej ze swoich podstawowych potrzeb, czyli drapania z pomocą przyszły drapaki dla kota rewelacyjnie zdające swój egzamin. 

Drapak dla kota-zalety użytkowania

Zakup drapaka dla kota z E-SAS.pl niesie ze sobą liczne korzyści. Jest miejscem relaksu i odpoczynku a tym samym rozrywki i uciechy. Dzięki drapakowi kot ma możliwość w sposób naturalny ścierać pazury, czyli pozbywać się ich martwych części. Właściciel w ten sposób może zadbać o bezpieczeństwo dywanów oraz mebli typu fotel czy skórzana kanapa. Drapak dla kota umożliwia spożytkowanie energii na zabawie, zwłaszcza jeśli jest w wersji rozbudowanej i posiada liczne tunele, które zapewniają kotu atrakcje. Poprzez drapanie kot zaspokaja swój naturalny instynkt, nie niszcząc wyposażenia mieszkania. Każdy właściciel posiadający kota powinien uposażyć dom w drapak, zwłaszcza jeśli kot jest niewychodzący i nie ma możliwości rozładowania energii oraz ścierania wierzchniej części pazurów na konarach bądź pniach drzew na podwórzu. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drapaka dla kota?

Podjęcie dobrej decyzji zobowiązuje do zapoznania się z możliwościami właściciela związanymi z metrażem mieszkania. Im mniej miejsca ma kupujący, tym mniejszy drapak dla kota powinien zostać zakupiony, tak, aby nie przeszkadzał w poruszaniu się po mieszkaniu. Należy także wziąć pod uwagę możliwości finansowe kupującego. Istotnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji dotyczącej kupna drapaka dla kota jest również jego usposobienie, gdyż kot spokojniejszy będzie preferował niski drapak, na którym będzie mógł się wylegiwać, natomiast kot bardziej temperamentny będzie zafascynowany wysokim drapakiem, po którym będzie mógł się wspinać.

Rodzaje drapaków dla kota-jaką decyzję podjąć?

Na rynku występuje wiele rodzajów drapaków służących stępieniu pazurków. Aby właściciel podjął właściwą decyzję, powinien zapoznać się z charakterystyką opisową tych przyrządów. Do najbardziej popularnych drapaków należą:

  • drapak kartonowy,
  • drapak w kształcie słupka,
  • drapak w kształcie maty.

Najtańszą opcją do wyboru jest drapak kartonowy, który pozwala kotu na gryzienie ze względu na miękką powierzchnię materiału, zapewnia masaż dziąseł i jest świetnym miejscem do zabaw. Drapak dla kota w kształcie słupka jest najchętniej wybieranym przyrządem do tępienia pazurków. Jest ciasno opleciony włóknami oraz ma stabilną konstrukcję. Ponadto cechuje go większa żywotność aniżeli drapaka wykonanego z kartonu. Istotna jest wysokość drapaka, która powinna być dopasowana do rozmiarów kota. Ostatnią możliwością wyboru jest drapak w kształcie maty przeznaczony dla bardziej leniwych kotów. Jest doskonałym miejscem pielęgnację pazurów, ćwiczenia rozciągające oraz leżakowanie. 

Drapak-czy jest faktycznie potrzebny?

Drapak dla kota jest przyrządem bardzo ułatwiającym życie kota oraz właściciela. Szeroki wachlarz wyboru produktów pozwala na podjęcie udanej decyzji związanej z zakupem. Ze względu na dobrostan fizyczny oraz psychiczny kot powinien posiadać drapak, z którego będzie mógł korzystać o każdej porze dnia i nocy.