Jaki materac wybrać dla swojego psa?

Jeśli masz w domu psa, pewnie traktujesz go jak najlepszego przyjaciela, albo nawet członka rodziny. Zależy ci na jego zdrowiu, bezpieczeństwie i komforcie. Dlatego też ważną sprawą jest dla ciebie, żeby twój pupil miał wygodne legowisko. Dzięki temu, że będzie spał na komfortowej, dostosowanej do jego potrzeb powierzchni, będzie wypoczęty i radosny.

Materace dla psów

Psy przesypiają większa część swojego życia. Dorosłe śpią około 14 godzin dziennie, a szczeniaki nawet 18. To bardzo dużo czasu, dlatego ważne jest, aby w trakcie snu psu było wygodnie. Na rynku dostępny jest ogromny wybór psich legowisk. Warto wiedzieć, na jakie cechy produktu należy zwrócić uwagę, wybierając idealny materac dla psa.

Twardość materaca

Jedną z kluczowych cech jaką należy brać pod uwagę, oglądając materace dla psa jest twardość. Jaki materac najlepiej wybrać, twardy czy miękki? To zależy od wielkości naszego zwierzaka oraz od jego upodobań. Duże psiaki często lubią leżeć na podłodze, warto wtedy wybrać materac raczej twardy, tak aby pies zaczął go wybierać zamiast terakoty. Zbyt miękkie posłanie daje mało oparcia przy wstawaniu, a duże psy z uwagi na częste problemy ze stawami zazwyczaj go potrzebują. Twardy materac warto też wybrać dla psów starszych i tych po urazach ortopedycznych.

Pokrycie materaca

Drugą najistotniejszą kwestią jest pokrycie materaca. Ważne, żeby był wykonany z trwałego, wodoodpornego materiału. Najlepiej, jeśli pokrowiec będzie zdejmowany, bo to ułatwia utrzymanie czystości, w razie potrzeby można go po prostu wrzucić do pralki.

Takie kwestie jak wygląd mają dużo mniejsze znaczenie, ale oczywiście dobrze jest dopasować materac do wystroju naszego wnętrza oraz naszych i psich upodobań. Odpowiednio dobrany materac zapewni naszemu najlepszemu przyjacielowi komfort i dobre samopoczucie.