Czego potrzebuje pies – akcesoria

transporter-dla-psa

Wielbiciele zwierząt coraz częściej decydują się na przygarnięcie psa ze schroniska. To bardzo szlachetne postępowanie, godne podziwu i warte naśladowania. Adoptowane zwierzęta bardzo szybko odpłacają się za ten gest wiernością i bezwzględna miłością. Przed odebraniem nowego przyjaciela rodziny se schroniska, należy się właściwie przygotować. O czym należy pamiętać?

Bezpieczny kącik

Każdy pies musi mieć swoje miejsce na legowisko, w którym będzie mógł odpoczywać, spać i w razie potrzeby skryć się przed ludźmi. Dlatego warto zaaranżować mu kawałek podłogi, umieścić tam miękkie posłanie, ułożyć kocyk i kilka zabawek. W ten sposób zwierzę poczuje, że ma swoją własną oazę spokoju.

Niezbędne akcesoria

Smycz, obroża, kaganiec, miski na karmę i wodę, zabawki to bardzo ważne rzeczy, które muszą być przygotowane przed przywiezieniem zwierzaka do domu. Bardzo ważny jest także transporter dla psa, który użyteczny okaże się już podczas drogi ze schroniska do nowego domu. Transportery dla psa dostępne są w wielu wariantach, w zależności od rozmiarów zwierzęcia. Okazują się też przydatne podczas podróży czy rutynowych wizytach u weterynarza.

Dobrej jakości pokarm

Pies ze schroniska wymaga bardzo dobrego odżywiania. Zwierzęta przed adopcją żyją w bardzo różnych warunkach, mogły być żywione byle jak, narażone na brak dostatecznej ilości witamin. By pies szybko stanął na nogi, warto zapewnić mu najlepszej jakości karmę dla psów, którą można urozmaicić o różnego rodzaju preparaty witaminowe.