Obroża przeciw kleszczom – skuteczna broń w nierównej walce

Piękna pogoda sprzyja długim, intensywnym spacerom z czworonożnym kompanem. Może się jednak okazać, że z wędrówki po łąkach, wypadu do lasu, a nawet zwiedzania okolicznych, miejskich parków, wrócimy do domu w powiększonym gronie.

Kleszcz, trawiasty bandyta

Podobnie jak u ludzi, kleszcz może wywołać u psa czy kota szereg niepożądanych skutków ubocznych. Choroby przenoszone przez te niewielkie żyjątka nie należą do łagodnych, a ich niechlubnym przodownikiem jest dobrze znana borelioza.

Nie jesteśmy oczywiście bezbronni w walce z tym nieprzyjemnym stworzeniem. Istnieje szereg różnych, mniej lub bardziej skutecznych metod odstraszania i zapobiegania inwazji kleszczy, dzięki którym możemy uchronić pupila przed ich niechcianą wizytą.

Bezpieczny na spacerze i w ogrodzie

obroża przeciw kleszczomJednym z powszechnie stosowanych narzędzi, a przy tym najwygodniejszym, jest obroża przeciw kleszczom, którą zwyczajnie zakładamy zwierzęciu na szyję. Metoda jest o tyle dobra, że jednorazowy zakup wystarcza na cały sezon, ponieważ składniki odstraszające pasożyty bardzo powoli uwalniają się podczas pocierania o psią lub kocią skórę. Ważne jest to głównie w przypadku psów z dłuższą sierścią, ponieważ trzeba pamiętać, aby obroża przylegała właśnie do skóry, nie zaś leżała luźno na okrywie włosowej.

Dzięki długotrwałemu działaniu obroży przeciw kleszczom, nasz pupil znajduje się pod ciągłą ochroną., dobrą ofertę znajdziesz na https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-przeciwko-kleszczom/. Począwszy od wczesnej wiosny, aż po późną jesień, a więc w sezonie aktywności szkodliwego pajęczaka, zwierzę może swobodnie poruszać się po wszelkich terenach zielonych bez zbędnego zagrożenia.

Każdy miłośnik czworonogów na pewno zgodzi się z tym, że to nieocenieni przyjaciele. Pamiętajmy więc o ich bezpieczeństwie podczas spacerów. Zakup odpowiedniego środa nie spowoduje znaczących zmian w naszym portfelu, za to oszczędzi pupilowi niepotrzebnych nieprzyjemności.