Prosty sposób na spokojny spacer z psem – szelki Easy Walk

szelki-easy-walk

Żywy i ciekawy świata pies to dobry kompan na spacery, jednak zanim nauczy się chodzić spokojnie na smyczy, właściciel może przeżywać ciężkie chwile. Szarpanie i ciągnięcie mogą zepsuć każde wyjście z psem. Aby temu zaradzić i skutecznie zdyscyplinować zwierzę, warto skorzystać z szelek Easy Walk.

Prosty pomysł

Skuteczność szelek Easy Walk polega na prostym pomyśle – smycz przypinana jest z przodu, a nie od góry, jak w przypadku tradycyjnych szelek. Takie rozwiązanie sprawia, iż pies nie może ciągnąć smyczy – przy każdej próbie odwracany jest w stronę prowadzącej go osoby. Dzięki temu do hamowania zwierzęcia nie trzeba używać dużej siły, ponadto odwrócenie się psa powoduje, iż traci od kontakt ze źródłem swojej ekscytacji, co sprzyja jego uspokojeniu się.

Nieskomplikowana konstrukcja

Nowoczesne szelki Easy Walk zbudowane są jedynie z dwóch pasków. Jeden pionowo otacza klatkę piersiową zaraz za przednimi łapami, drugi przebiega poziomo z przodu klatki piersiowej. Oba paski powinny być ułożone pod kątem 90 stopni. Smycz przypinana jest do zaczepu montowanego na przednim pasku.

Szelki Easy Walk wybiera się stosownie do wymiarów psa, a po ich założenia należy je dopasować za pomocą regulacji znajdujących się na obu pasach. Nie powinny być zbyt luźne, ale również nie mogą opinać nadmiernie zwierzęcia.

Szelki to wygodne rozwiązanie, które bez niepotrzebnego bólu i stresu uczy psa spokojnych spacerów.