Kurtka dla psa – hit czy kit?

kurtka-dlapsa

Nie można zrezygnować ze spacerów z psem tylko dlatego, że na zewnątrz nie sprzyjają warunki atmosferyczne. Zima za pasem, a z czworonogiem tak samo, jak i w lecie wychodzić należy. Człowiek założy ciepłą kurtkę, szalik, czapkę i rękawiczki…a pies? Ciepła kurtka dla psa powinna być obowiązkiem, czy to już przesada?

Obecnie, nikogo już nie dziwi widok psa w kurtce…

Dotyczy to zarówno małych piesków, jak i tych dużych. Sklepy pełne są różnego rodzaju wdzianek dla psa. Można kupić płaszczyk, kurtkę, sweterek z golfem lub bez, kamizelkę i wiele innych ubrań. Szyte są one z przeróżnych materiałów. Na szczególną uwagę zasługuje materiał nieprzemakalny oraz odblaskowy. Wnętrze jest wzmocnione w taki sposób, aby chronił pęcherz moczowy czworonoga przez zimnem. Dodatkowo, można nabyć szaliki, czapki, kaptury i wiele innych.

Kupno kurtki dla psa – konieczność czy przesada?

Zwolenników, jak i przeciwników jest tyle samo. Kupno kurtki należy rozważyć w przypadku pieska, który posiada krótką sierść o małej ilości podszerstka i cienką warstwę tłuszczyku. Podczas mrozów takie psy będą odczuwać zimno i będą najzwyczajniej marzły. Niektóre psy są przystosowane do zimna. Jak widać nie każdy pies wymaga kupna kurtki na zimę. Sprawa ta jest indywidualna. Decydując się na kupno należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest uszyta. Powinien być to materiał oddychający, wodoodporny, miękki oraz wygodny. Nie może krępować ruchów.