obroża przeciw szczekaniu dla psa

Instrukcja obsługi obroży antyszczekowej

Szczekanie jest jednym ze sposobów wyrażenia emocji przez psy. Robią to, gdy usłyszą nieznajomy hałas, syreny, inne psy lub choćby przechodzących obok ludzi. Nasze czworonogi można wiele nauczyć, jednak oduczenie szczekania przychodzi z większym trudem. Z pomocą przychodzi obroża antyszczekowa ze strony obroza-elektryczna.pl, która rozwiąże ten problem.

Zaczynając od podstaw

Po wyborze odpowiedniego modelu i zakupu, trzeba dokładnie zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi, ponieważ każdy z nich ma inne działanie. Kiedy nadal nie jesteśmy pewni, w jaki sposób należy ją użyć, warto zaznajomić się z filmami o tej tematyce. Dopiero po poznaniu wszystkich jej funkcji, można założyć ją psu.

Dostosowanie obroży

Na początku należy ustawić moc impulsów elektrostatycznych. Warto zacząć od jak najmniejszych wartości i w razie potrzeby je zwiększać, jeśli pies na nie reaguje. Impuls jest skuteczny, gdy zwierzę zmieni swoje zachowanie po jego otrzymaniu – otrzepie się, obróci w kierunku obroży, nastroszy uszy itd. W żadnym wypadku nie powinien wyć ani bać się. To daje nam do zrozumienia, że impuls jest zbyt intensywny i trzeba go jak najszybciej obniżyć. Jeśli tego nie zrobimy, pies stanie się bojaźliwy oraz bardziej nerwowy, a nie chodzi o to, aby obroża była biczem dla psa, tylko narzędziem pomocnym w tresurze.

Działanie

Od momentu założenia obroży warto obserwować zachowanie psa. Często są one na tyle skuteczne, że nawet nie dochodzi do tresury impulsem elektrostatycznym, ponieważ on działa jako ostatni, kiedy ostrzeżenie dźwiękowe, wibracyjne lub zapachowe na przyniosą oczekiwanego rezultatu. Faktem jest, że pies szybko nauczy się związku pomiędzy szczekaniem a wysyłanym sygnałem. Obroża jednak nie jest jedynym rozwiązaniem i poza tym, że pies ją nosi, trzeba go jednocześnie tresować. Musi także przylegać do skóry, aby dobrze zadziałać oraz być założona na zdrowym i dorosłym psie.